İsveç Förskola'daki bu skandalı konuşuyor!

İsveç'in Växjö bölgesinde bir förskola (anadokulu)'da çalışan 25 yaşındaki bir çalışanın çocuklara karşı cinsel istismar suçu işlediği ortaya çıktı.

İsveç Förskola'daki bu skandalı konuşuyor!

Anaokulunda yaşanan skandal istismar olayı ile ilgili polis tarafından gözaltına alınan şahıs suçmaları red etti. Savcılıkta delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakılan şüpheli işten kovulurken, polis olayla ilgili soruşturmayı derinleştireceğini belirtti.

Edinilen bilgilere göre şahıs serbest kaldıktan sonra ortadan kayboldu. Polis yeni deliller olduğunu belirtti. Bir kişinin ilgili şahısın küçük çocuklara yönelik cinsel istismar suçu işlediğine dair elinde fotoğraflar olduğunu ve fotoğrafları polise sunduğu belirtildi.

Bu durumun basına yansımasıyla birlikte aileler harekete geçti. Okulda yaşanan olayı skandal olarak değerlendiren aileler okul yönetiminin ricası ile toplantı gerçekleştirdi. Okul yönetimi yaşanan olaydan ötürü üzgün olduklarını, olayın henüz tam aydınlatılamadığını ancak düşüncesinin bile utandırıcı olduğunu belirterek, çalışanın işine son verdiklerini söyledi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6