İsveç Dışişleri Bakanlığı'ndan Rusya'nın Nazi benzetmesine cevap

İsveç Dışişleri Bakanlığı Rusya'nın mobilya devi IKEA'nın kurucusu Ingvar Kamprad'ın Nazi olduğunu anlatan kampanyaya ilişkin 'Rusya'yı eleştiren ülkelere Nazi damgası vuruluyor' açıklaması yaptı.

İsveç Dışişleri Bakanlığı'ndan Rusya'nın Nazi benzetmesine cevap

IKEA'nın kurucusu Ingvar Kamprad'ın yanı sıra, hikaye yazarı Astrid Lindgren, ve film yönetmeni Ingmar Bergman'nın ' İsveçli ünlü naziler' şeklinde Rusya'da tren ve otobüs istasyonlarındaki billboardlara asılan fotoğrafları için İsveç'ten cevap geldi.

İsveç Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rusya'nın yürüttüğü kampanya ile ilgili polemiğe girmek istemedikleri belirtilirken 'Rusya'yı eleştiren ülkelere Nazi damgası vuruluyor.''ifadeleri kullanıldı.

Rusya'da billboardlara asılan afişlerde; çocuk hikaye yazarı Astrid Lindgren'in günlüğünde, 'Rusya'nın İsveç'i işgal etmesinden 'Adolf Hitler' diye bağırmayı tercih ederim'', film yönetmeni Ingmar Bergman'nın günlüğünden birkaç yıldır Hitler destekçisiyim', IKEA'nın kurucusu Ingvar Kamprad'ın da anılarında yer alan, 'Ben bir Nazi hayranıyım' cümlelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6