banner198
banner180

İsveç Dışişleri Bakanı Wallström'den Arakanlıların Kampına Ziyaret

Reklamı Kapat Almanya, İsveç ve Japonya Dışişleri Bakanlarından Arakanlıların Kampına Ziyaret 2 saat önce Bakanlar, daha sonra Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile bir araya gelecek. BM verilerine göre, Ağustos ayında Myanmar'da yaşanan zulümden kaçan 620 bin Arakanlı Bangladeş'e sığındı.

İsveç Dışişleri Bakanı Wallström'den  Arakanlıların Kampına Ziyaret
 Almanya, İsveç ve Japonya Dışişleri Bakanları, Myanmar’da yaşanan şiddetten kaçarak Bangladeş’e gelen Arakan Müslümanlarının kaldığı kampı ziyaret etti.
Almanya, İsveç ve Japonya Dışişleri Bakanlarından Arakanlıların Kampına Ziyaret, System.String[] Almanya,  İsveç ve  Japonya Dışişleri Bakanları,  Myanmar'da yaşanan şiddetten kaçarak  Bangladeş'e gelen  Arakan Müslümanlarının kaldığı kampı ziyaret etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel,  Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono ve  İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallstrom,  Myanmar'ın  Arakan bölgesinde Müslümanlara yönelik zulmün yaşandığı Ağustos ayından bu yana kaçarak  Bangladeş'e gelen Arakanlıların kaldığı kampı ziyaret etti. Sınırda 600 bin kişinin kaldığı Kutupalong kampını gezen bakanlara  Bangladeş Dışişleri Bakanı Abul Hassan Mahmood Ali de eşlik etti. Kampta kalan mültecilerle bir araya gelen bakanlar, yetkililerden bilgi aldı. Ziyarete  AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi  Federica Mogherini de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6