banner180

İsveç Dışişleri Ann Linde: "PKK'nın terör örgütü olduğuna inanıyoruz"

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, PKK'nın terör örgütü olduğuna inandıklarını söyledi.

İsveç Dışişleri Ann Linde: "PKK'nın terör örgütü olduğuna inanıyoruz"


Linde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği sürecine ilişkin yaptığı açıklamayı değerlendirirken "Avrupa Birliği gibi biz de PKK'nın terör örgütü olduğuna inanıyoruz." ifadesini kullandı.


Aftonbladet gazetesinin haberine göre, ortada yanlış anlaşılmış bir durum olabileceğini savunan Linde, "PKK'yı terör örgütü olarak sınıflandırmayacağımız doğru değil, böyle bir algı oluştuysa bunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Türkiye'nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geleceğiz." dedi.


Öte yandan Aftonbladet'e açıklama yapan Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, Finlandiya'nın çarşamba NATO üyeliğine müracaat edeceğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 00:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suna S
Suna S - 9 ay Önce

Işte problem o,,biz size inanmiyoruz isveç,sırf Turkiye evet oyu versin diye böyle diyorsunuz....yani pkk ya desteğe devam...Erdoğanin yerinde olsam evet oyu vermem bunlara,güvenimizi fazlaca sarstılar...

HACI
HACI - 9 ay Önce

Pkk =pyd diyemiyorsunuz. Türkiye ye saldıran pyd lilerin ellerindeki silahlar çoğu İsveç abd ve batılı ülkelere ait. Dürüst olun

halit tuncer
halit tuncer - 9 ay Önce

sosyal demokratlarin icinde pkk lilar cirit atiyor

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6