banner198

İsveç, dilenciler ile ilgili harekete geçti!

Son bir yıl içinde sokakta yaşayan ve dilenerek yaşamlarını sürdüren insan sayısının 2 katına çıkması hükümeti harekete geçirdi.

İsveç, dilenciler ile ilgili harekete geçti!

İsveç hükümetinin direktifi ile başlatılan çalışma ile ilgili medyaya yansıyan haberlere göre; Başta Stockholm olmak üzere İsveç'in birçok şehrinde çarpık yerleşim ve yaşam şeklinin İsveç'in imajını bozduğu bu nedenle gerekli olan tedbirlerin biran önce alınarak insanların normal yaşama kazandırılması gündemdeki en önemli konulardan bir tanesi.

Havaların ısınması ile birlikte Stockholm'ün merkezi ve kenar mahallerinde de Alışveriş merkezleri ve benzeri yerlerde geceleri konaklayan dilencilerin sokaklardan temizlenmesi için acil eylem planı gerçekleşti.

Bu plana göre öncelikle Avrupa ülkelerinden gelen evsiz insanların ülkelerine geri dönmeleri için ikna girişimleri olacak, bunun yanı sıra bu durumun karşılık bulmaması halinde devletin sokakta yaşayan insanlar için yer temin edeceği, iş ve istihdam konusunu masaya yatıracağı belirtildi.

Yaz sezonunda mevcut sayının 3 katına çıkmasından endişe ediliyor.
İsveç'te giderek artan çarpık yerleşimlerin önüne geçmek için yapılan çalışmaların yetersiz olduğu vurgusu yapılırken, İsveç'te yaşayan diğer insanların da rahatsız olmaya başladıkları ve çok ciddi oranda şikayetlerin gelmeye başladığı belirtildi.

Birçok olayın içinde Avrupa'dan gelen dilenciler var.
Avrupa'nın diğer ülkelerinden İsveç'i ekmek kapısı görüp gelen birçok kişinin iş bulamadığı gibi yaşayacak ve sığınacak yer de bulamadığından, sokaklarda yaşamaya başladığı ve bunun sonucunda da son zamanlarda yaşanan birçok olayda bu insanların ciddi oranda yer aldığı ifade edildi.

İsveç'in tam olarak nasıl bir yol izleyeceği ile ilgili kapsamlı çalışmaların önümüzdeki süreçlerde netlik kazanacağı düşünülüyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2015, 13:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 9 yıl Önce

çingeneyi kabul eden dilenmesinede razı olacak.Bu insanlar dilenmeye alişmışlar evde versen Maaş da versen genede dilenmeyi bırakmazlar

A
A - 9 yıl Önce

Buna biz degil EU yardim edecek kendi ulkelerinde, burda durup dileniyorlarsa ya parasizliktan yada milletin dedigi gibi ceteler ,farketmez ne olduklari kendi ulkelerinde EU yardim etsin onlara niye burda sokaklarda dilenecekler biz niye yardim edecegiz?

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6