banner180

İsveç Devlet Televizyonu’nda IŞİD propagandası...VİDEO

İsveç Devlet Televizyonu, IŞİD militanıyla röportaj yaptı.

 İsveç Devlet Televizyonu, Suriye'de savaşmış ve İsveç'e geri dönmüş IŞİD militanıyla röportaj yaptı.

Genç militan röportaj boyunca bol bol IŞİD'ın propagandasını yaparken, tekrar Suriye'ye savaşmak için geri döneceğini belirtti.

Kafasını kaşkolla sararak İsveç TV'sine röportaj veren IŞİD militanı, kafa kesme olaylarında bulunduğunu ve savaş ortamında bunun normal olduğunu savundu. Sunucunun “Sen adam öldürdün mü?” sorusuna, “Ben genelde gece savaşıyordum, gece sıktığımız kurşunların kaç kişiye isabet ettiğini ya da öldürdüğünü bilemiyorum'' diye cevap verdi.

Göteborg'da doğup büyüdüğünü belirten militan, internette izlediği videolardan etkilenerek IŞİD'e katıldığını belirtti. Tekrar Suriye'ye dönerek savaşa kaldığı yerden devam edeceğini söyleyen militan, çocuklarının da Suriye'de büyüdüğünü ve kendisi gibi şimdiden cihadist olduğunu ifade ederek çocukları ile gurur duyduğunu ve kendisi gibi savaşacağını söyledi.

Röportaj sonrası İsveç'teki ana akım medya yorum yapmazken, Göçmen Karşıtı Partiye (SD) yakın bir kaç site, ''IŞİD'in reklamı devlet televizyonunda açıktan yapılıyor'' diye eleştirildi.
  ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Coskun gürsoy
Coskun gürsoy - 5 yıl Önce

Gerçkten cok yetenekli canli izledim mühtis bi zekasi var yolu acik olsun..

SIRADAKİ HABER

banner6