banner180

İsveç Büyükelçisi: Ankara’da yaşamaktan mutluyuz

İsveç Milli Günü, resepsiyonla kutlandı. Geceye çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve davetli katıldı. İsveç Büyükelçisi Staffan Herrström, eşiyle Türkçe dersleri aldıklarını belirterek, “Ankara’da yaşamaktan çok mutluyuz” dedi.

İsveç Büyükelçisi: Ankara’da yaşamaktan mutluyuz

İsveç Milli Günü nedeniyle elçilik bahçesinde düzenlenen resepsiyona, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström ve eşi Karin Herrström ev sahipliği yaptı. Geceye katılanlar arasında Amerike Birleşik Devletleri’nin(ABD) Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott, Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Won Ik Lee, Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet gibi çok sayıda büyükelçi, diplomasi camiasından isimler ve davetliler katıldı.

Ankara’da yaşamaktan mutluyuz

TÜRKÇE DERSLERİ ALIYORUZ

Büyükelçi Herrström, Türkçe başladığı konuşmasında, “Ankara’da yaşamaktan çok mutluyuz. Eşim ve ben Türkçe dersleri alıyoruz. Türkçe gazeteleri okumayı ve sosyal medyayı takip edebilmeyi istiyoruz” dedi. Ülkesinin 6 Haziran 1809 yılındaki anayasa değişikliğiyle mutlak monarşiden parlamenter demokrasiye geçtiğini hatırlatan büyükelçi, İsveç’in insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre ve iklim değişikliği gibi konulara büyük hassasiyet gösterdiğine değindi.

Ankara’da yaşamaktan mutluyuz
Konukları eşi Staffan Herrström’le birlikte kapıda karşılayan sefire Karin Herrström, yerel kıyafetlerle geceye katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6