banner54

İsveç bir Rus diplomatı sınır dışı edecek
ABD Başkanı Donald Trump, 60 Rus vatandaşını 'ajan' olarak niteleyerek bu kişilerin ülkeden sınır dışı edileceklerini açıkladı.
60 diplomattan 48'inin Rusya'nın Washington Büyükelçiliği personelinden, geri kalanının New York merkezli Birleşmiş Milletler'de görevli personelinden olduğu söyleniyor.

ABD ve Avrupa'dan Rus diplomatlara sınır dışı hamlesi

DİĞER ÜLKELERDEN DE DESTEK

Rusya'ya karşı adım atan ülkelerin sayısı ABD ve Almanya ile sınırlı kalmadı. Bu kararlarının açıklanmasından hemen sonra AB Konseyi Başkanı Donald Tusk 'Polonya, Fransa ve Çekya belirli sayıda Rus diplomatı sınır dışı etmeye karar verdi. Polonya ve Fransa 4, Çekya 3, İsveç ise 1  Rus diplomatı sınır dışı edeceğini' açıkladı. Çekya Dışişleri Bakanı, ülkedeki 3 Rus diplomatın 1 Nisan tarihine kadar ülkeden çıkmaları gerektiğini açıkladı.

ABD ve Avrupa'dan Rus diplomatlara sınır dışı hamlesi

ABD'nin adımına karşı 14 Avrupa ülkesinin İngiltere'ye destek olmak için bu kararı aldıkları açıklandı. AB Konseyi Başkanı Tusk, "14 AB ülkesi Rus diplomatları sınır dışı etme kararı aldı" açıklamasını kendi yaptı.
RUSYA'DAN İLK AÇIKLAMA
Rusya Dışişleri Bakanlığı, NATO ve AB üyesi ülkelerin Rus diplomatları sınır dışı etme kararını güçlü bir şekilde protesto ettiğini açıkladı.
banner8
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner6

banner4