İsveç basını ev fiyatlarının artacağına dikkat çekti

Stokholm bölgesinde ev fiyatları artmaya devam ediyor. Botkyrka, Haninge ve Södertälje bölgeleri ev fiyatlarının en çok arttığı yerlerin başında geliyor.

İsveç basını ev fiyatlarının artacağına dikkat çekti
DAGENS NYHETER

- Dün gerçekleştirilen AB ülkeleri zirvesinde 120 bin mültecinin AB ülkelerine dağıtılması kararı kabul edildi ancak mülteci dağıtımının nasıl gerçekleşeceği henüz belli değil.

- Avrupa’da birçok ülke sınırlarını mültecilere kapatmış durumda.

- Başbakan Stefan Löfven İsveç’in sınırlarını mültecilere kapatmasını gerektirecek bir durumla karşı karşıya olmadığını gelişmelerin dikkatle izlendiğini söyledi.

- İsveç parlamentosu yaz tatilinin ardından bugün açılacak.

- Geçen hafta Stokholm’e gelerek sığınma başvurusu yapan ebeveynsiz çocuk sayının 205 olduğu bildirildi.

- Stokholm bölgesinde ev fiyatları artmaya devam ediyor. Botkyrka, Haninge ve Södertälje bölgeleri ev fiyatlarının en çok arttığı yerlerin başında geliyor.

- Rusya’nın Suriye’ye yedi adet saldırı tankı yolladığı iddia ediliyor.

SVENSKA DAGBLADET

- Dünyadaki gelişmeler Sosyal Demokrat Parti lideri Stefan Löfven’e yeni imkânlar sunabilir.

- Ilımlı Parti lideri Anna Kinberg Batra, parlamentonun açılısı öncesinde Başbakan Stefan Löfven’den ülkenin takip edeceği güvenlik politikasının daha açık bir şekilde beyan edilmesini istedi.

- Avustralya’da Malcom Turnbull bugün yemin ederek başbakanlık görevine başlayacak.

- Mısır’da güvenlik güçlerinin turistleri terörist sanarak açtığı ateş sonucu sekizi Meksikalı olan on iki turist hayatını kaybetti.

AFTONBLADET

- Macaristan’da geçen yıl ülkeye gelerek kayıt yapılan mülteci sayısı 42 bin iken sayının bu yıl şu ana kadar 175 bin olduğu bildirildi.

- AB Parlamentosu Sözcüsü Martin Schulz mülteci konusunu görüşmek üzere dün Stokhom’e ani bir ziyaret gerçekleştirdi.

- Altı AB ülkesinin mültecilerin AB ülkelerine dağıtımına karşı çıkmalarına rağmen öneri dün gerçekleşen AB ülkeleri zirvesinde kabul edildi

- Malmö’ye gelen mülteciler giysi ve yiyeceklerle karşılanıyor. Mültecilere yönelik insani yardım dalgası tüm İsveç’te yayılmaya devam ediyor.

EXPRESSEN

- Adalet Bakanı Morgan Johansson AB ülkeleri zirvesi sonrası “Mültecilere yönelik daha iyi kararların çıkabileceğini ummuştum.” dedi.

- Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Fransa tarafından Suriye’deki İslam Devleti mevzilerine yönelik hava saldırısı düzenlemenin gerekli olabileceğini söyledi.

- Hükümet, İsveç İstihbarat Servisi SAPO’ya terör örgütlerine katılmak için seyahat eden insanları takip etmek ve bu kişileri önleme adına 225 milyon kron ek yardım yapacağını duyurdu.

- Teknoloji devi Apple piyasaya sunmaya hazırlandığı akıllı telefon İPhone 6S modeliyle yeni bir satış rekoruna imza atmaya hazırlanıyor. Telefonun piyasaya sunulduğu ilk iki gün içerisinde 10 milyonluk satış hacmine ulaşması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6