banner180

İsveç Başbakanı Stefan Löfven'in Ürdün Ziyareti Notları

İki günlük resmi bir ziyaret nedeniyle dün Ürdün’e giden İsveç Başbakanı Stefan Löfven ’’Terörü gerçekten ezecek olan ABD, Rusya, İran ve Suudi Arabistan’dır’’ diye konuştu.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven'in Ürdün Ziyareti Notları
 ki günlük resmi bir ziyaret nedeniyle dün Ürdün’e giden İsveç Başbakanı Stefan Löfven ’’Terörü gerçekten ezecek olan ABD, Rusya, İran ve Suudi Arabistan’dır’’ diye konuştu.

Dün Ürdün’ün başkenti Amman’da Ürdün Başbakanı Hani Mulki ile görüşen İsveç Başbakanı Stefan Löfven, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Suriye’deki savaşın İkinci Dünya Savaşı’ndan daha uzun süreden beri sürdüğünü, bunun devam etmesi durumunda tarihin yargılamasının tüm Dünya ülkeleri için çok ağır olacağını dile getirerek ”İsveç sığınmacıları alıyor, diğer ülkelere bu konuda yardımda bulunuyor, terörizme karşı uluslararası koalisyonda yer alıyor. Ancak terörü gerçekten ezecek olan ABD, Rusya, İran ve Suudi Arabistan’dır’’ dedi.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, bu sabah ta Amman’ın kuzeyinde bulunan ve 1968 yılında kurulan Makra Filistin Sığınmacı Kampı’nı ziyaret ett.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6