banner114

İsveç Başbakanı Löfven'den Sol Parti Başkanı Sjöstedt'e sert Türkiye cevabı

İsveç başbakanı Stefan Löfven, Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt'in 'mülteci anlaşması' sorusuna sert çıkarak, ''İsveç Hazinesinden Türkiye, bir kuruş para verilmedi, ödenen paralar sığınmacılara harcandı'' ifadelerini kullandı.

İsveç devlet televizyonu SVT'de liderlerin buluştuğu programda, İsveç başbakanı Stefan Löfven ile Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt arasında Türkiye tartışması yaşandı.

'Mülteci Geri Kabul Anlaşması' gereği bundan sonra Türkiye'ye ve Erdoğan'a İsveç hazinesinden para verilmemesi gerektiği yönde söz isteyen Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt'e, Başbakan Stefan Löfven'den sert tepki geldi.

'Önce doğru soru sormasını öğren Sjöstedt, yanlışsın, yanlış olduğunu öğren'' şeklinde sözlerine başlayan Löfven, ''İsveç hazinesinden, Türkiye hazinesine para gitmiyor. Para, sığınmacılara veriliyor. Paralar, sığınmacıların barınağına, yemeğine ve okul çocuklarına gidiyor'' ifadelerini kullandı.

'Erdoğan'a para ödemeyi bırakın' sözleriyle devam eden Sjöstedt'e çok sinirlenen Löfven, 'Yanlışsın Erdoğan'a para vermedik, 4 milyon sığınmacı için ne yapalım sen ne düşünüyorsun, hazineden Türkiye hazinesine bir kuruş ödemiyoruz, sığınmacılarla ilgilenen kuruluşlara bu paralar gidiyor'' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6