banner198
banner180

İsveç Başbakanı Kristersson: "NATO'ya girmemiz Türkiye'nin kararına bağlı"

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülke olarak şu anda çok tehlikeli bir durumda olduklarını belirterek, İsveç'in NATO'ya girebilmesinin Türkiye'nin kararına bağlı olduğunu söyledi.

İsveç Başbakanı Kristersson: "NATO'ya girmemiz Türkiye'nin kararına bağlı"

İsveç'in NATO'ya katılım süreci hakkında Aftonbladet gazetesine açıklamalarda bulunan Kristersson, Finlandiya'nın NATO üyeliğinin onaylanmasına sevindiğini ifade etti.

Kristersson, "NATO'nun içinde olmadığımız için burukluğumuzu da bildirdim. Ülke olarak şu anda çok tehlikeli bir durumda yaşıyoruz, bunun anlaşılmasının zamanı geldi. Artık iş tamamen Türkiye'ye bağlı, Türkiye'nin vereceği karara da son derece saygı duyuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"1 HAZİRAN'DA TÜRKİYE'YE VERMİŞ OLDUĞUMUZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ"

Türkiye'nin, İsveç'in NATO üyeliğini onaylamamasını sorumuzca bir hareket olarak görmediklerini belirten Kristersson, "Çünkü 1 Haziran'da yürürlüğe girecek bir terör kanunu var, işte o zaman Türkiye'ye verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olacağız." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elbistanli
Elbistanli - 2 ay Önce

O halde ne olduğu belirsiz ve hayali ideoloji peşinde koşan terör örgütünün ipini çekin. Türk-kürt etle tırnak gibidir. Sizi maddi manevi sömüren bencil insanlara kanmayın. Gidin yerinde görün gerçekleri.

SIRADAKİ HABER

banner6