İsveç Başbakanı Kristersson ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İsveç Başbakanı Ulf Kristersson'u resmi törenle karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Kristersson ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson'un bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kristersson’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Kristersson’un tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Kristersson, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı selamladı.

İKİ LİDER ARASINDAKİ GÖRÜŞMEDEN SONRA DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINI BURADAN OKUYUN.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı. İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kristersson merdivenlerde Türkiye ve İsveç bayrakları önünde poz verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile baş başa görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşme basına kapalı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kristersson'un ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Ayrıca törende, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2022, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6