İsveç 19 yaşındaki bu genci konuşuyor

İsveç'in Malmö şehrinde çıkan yangında alevlerin arasında kalan bir aileyi kurtaran 19 yaşındaki Oscar isimli genç günün en çok konuşulanı oldu.

sydsvenskan
İsveç 19 yaşındaki bu genci konuşuyor

Cumartesi günü Malmö dışında bulunan Oxie'deki bir apartmanda çıkan büyük yangın 30 kişinin tahliyesine neden olmuş ve yangın nedeniyle birçok ev kullanılamaz hale gelmişti.

Alevlerin yükseldiği binada yangın nedeniyle dışarıya çıkmakta zorluk çeken çocuklu bir aileyi kurtarmak için alevlerin içinden geçerek balkonda masur kalan aileyi dışarı çıkarmayı başaran 19 yaşındaki Oscar isimli genç bölgenin en çok takdir toplayan ve konuluşanı oldu.

Yangın sırasındaki sorumlu davranışı nedeniyle takdir toplayan genç yaptığı açıklamada yangın sırasında balkonda korku içinde yardım bekleyen kişiler gördük o esnada başka hiç bir şey düşünmeden yardım etmem gerektiğine inanarak hareket ettim ifadelerini kullanarak aileyi dışarı çıkarmak için binaya girdiğini ve aileyi dışarı çıkarmayı başardığını ifade ederek bundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın saatler sonra kontrol altına alınmış ve her hangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6