İşte İsveç'te polise en çok ehliyet kaptıran bölge

İsveç Taşımacılık Ajansı 2014 yılında trafik suçunun en çok işlendiği ve ehliyetlere en çok el konulan bölgeyi açıkladı...

İşte İsveç'te polise en çok ehliyet kaptıran bölge

İsveç taşımacılık ajansının paylaştığı verilere göre 2014 yılında trafik kurallarını yok sayarken polise ehliyeti kaptıran bölge Västra Götaland.

Västra Götaland bölgesinde 2014 yılında polis tam 5 bin kişinin ehliyetine el koydu ve trafikten men etti.

Genelde trafik kurallarını yok sayarak suç işleyen sürüclerin başında her zamanki gibi hız tutukunları ve sarhoşlar geldi. Polise ehliyetini kaptıran sürücülerin büyük bir bölümünün trafikte normal hızın üzerine çıkanlar ve alkollü araç kullananlar olduğunu söyleyen taşımacılık ajansı istatistiki verileri şöyle:

2014 yılında 2359 kişi hız yapmaktan, 1096 kişi alkollü araç kullanmaktan olmak üzere toplamda Västra Götaland bölgesinde 5 bin kişi ehliyetini kaptırdı.

İsveç taşımacılık ajansı görevlilerinden Katarina Fröberg; mümkün olduğunca sürücülere kuralları hatırlatmaya çalışıyoruz. Herkesin trafikte kurallara uyması gerekiyor kurallara uymayanlara işlenen cezai yaptırımlar genelde başkalarının hayatlarını riske atmalarını engellemek olduğu şeklinde konuştu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalandan Kim ölmus
yalandan Kim ölmus - 9 yıl Önce

stockholm de hergun binlerce ehliyet gider kontrol edilmiyor da ondan

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6