banner198
banner180

İsrail'in istemediği İsveçli bakan, İsrail'e gitmek istiyor

İsrail tarafından ülkeye girişi yasaklanan İsveç Dışişleri Bakanı Wallström, kısa bir süre içerisinde İsrail'e resmi bir ziyaret yapmayı düşündüğünü açıkladı.

İsrail'in istemediği İsveçli bakan, İsrail'e gitmek istiyor
İsveç'in Visby kentindeki Almedalen bölgesindeki temasları kapsamında açıklamalarda bulunan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, çok kısa bir süre içerisinde İsrail'e resmi bir ziyaret yapmayı düşündüğünü bildirdi. İsrail'den bu konuda bir davet almadığını vurgulayan Wallström, kısa sürede İsrail'in tutumunu değiştirerek, kendisini davet edeceğini umduğunu kaydetti.

Wallström altı ay önce, bir Filistinlinin İsrail ordusu tarafından yargısız infaz sonucu öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlatılmasını istemişti. Bunun üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Wallström'ün sözleri, "Sorumsuzca ve gerçeklikten uzak" olarak nitelenerek, "İsveç Dışişleri Bakanı, terörü destekleyerek şiddeti teşvik etmektedir" ifadesine yer verilmişti. Açıklamada, Wallström ve temsilcilerinin İsrail’i ziyaret başvurularının yasaklandığı ve başvuru yaptıkları taktirde reddedileceği vurgulanmıştı.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6