banner114

İranlı bakanla İsveç'e giden gazeteci iltica talebinde bulundu

İran Dışişleri Bakanı Zarif’le İskandinavya turuna çıkan İranlı bir gazeteci, ülkesine dönmeyi reddederek İsveç'e iltica başvurusunda bulundu.

İranlı bakanla İsveç'e giden gazeteci iltica talebinde bulundu

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in İskandinavya ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde kendisine eşlik eden İranlı gazetecilerden biri olan Amir Tohid Fazel, ülkesine dönmeyi reddetti. İran’ın Moj haber ajansı için çalışan gazeteci Fazel’in İsveç'e iltica etti.

Jerusalem Post’un İran merkezli yayın yapan Kayhan gazetesine dayandırdığı habere göre, İranlı gazetecinin bir dönem de İran hükûmetince fonlanan IRNA ajansı için çalışmış olduğu kaydedildi.

Moj Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Amir Mortazavi’nin, konuyla ilgili olarak, “Fazel, ajansımızda siyasi editör olarak çalışıyordu. Kendisini Dışişleri Bakanı Zarif’le birlikte İsveç’e gönderdik. İsveç’e gittiği günden bu yana işe gelmedi.” diye konuştuğu aktarıldı.

Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlarda Fazel’in “kişisel kazanımları için Dışişleri Bakanlığı ve Cevad Zarif’i kullandığı” eleştirisinde bulunduğu belirtildi.

Konuyla ilgili olarak İsveç devlet televizyonu SVT'ye açıklamalarda bulunan Fazel, İsveç'e iltica ettiğini doğruladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6