İngiltere’de gıda krizi büyüyor! Halk ayaklandı

banner54

İngiltere’de Brexit’in beraberinde getirdiği tedarik zincirindeki problemler, petrol ve gıda kıtlığı devam ediyor. Halkın tepkisi de sürerken Brexit karşıtları, Başbakan Johnson’ı protesto etmek için ayaklandı.

İngiltere’de gıda krizi büyüyor! Halk ayaklandı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, lideri olduğu Muhafazakar Parti’nin yıllık konferansı için dün Manchester’a geldi. Brexit karşıtı gruplar da tedarik zincirindeki problemler, petrol ve gıda kıtlığı sebebiyle Başbakan Johnson’ı protesto etmek için sokağa döküldü. Şehir merkezinde toplanan kalabalık “Brexit işe yaramıyor”, “Muhafazakar Parti’ye son verin”, “Brexit fakirleştirir” sloganları attı. Göstericiler, hükûmeti, polise protestoları kısıtlama yetkisi verilmesini içeren “polislik yasasına” da son verilmesi dâhil olmak üzere bir dizi reformlar yapmaya çağırdı.

Manchester Belediye Başkanı Andy Burnham da protestolara katılarak halka seslendi. Öte yandan Johnson, konferansta parti delegelerini “büyük ve cesur kararlar” almaya çağırdı. Boris Johnson, “Daha iyisini inşa etmek için toplanıyoruz. Bu, işlerin değişmesini ve iyileşmesini istediğimiz anlamına geliyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6