İngiltere’de ayçiçek yağı krizi büyüyor! Fiyatlar arttı satışlara sınırlama getirildi

Ayçiçek yağı krizi İngiltere’de de başladı. Bazı market zincirleri, yemeklik yağ satışlarına sınırlama getirdi. Öte yandan yağ fiyatlarında da yüzde 10 fiyat artışına gidildi. Marketlerden yayınlanan görüntülerde, reyonlara ibre asılarak satışlara sınırlama getirildiği görüldü.

İngiltere’de ayçiçek yağı krizi büyüyor! Fiyatlar arttı satışlara sınırlama getirildi

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte başlayan ayçiçek yağı krizi İngiltere’yi de vurdu. İngiltere’deki bazı süpermarketler yağ satışlarına sınırlama getirdi. Yağlardaki fiyatlarda yüzde 10 artırıldı. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde, müşterilerin iki adet yağ alma ile sınırlandırıldığı görüldü.

AYÇİÇEK YAĞLARINA SINIRLAMA GETİRİLDİ 

İngiltere’nin ayçiçek yağı tedariği büyük oranda Ukrayna’dan sağlanıyordu. Savaşla birlikte yaşanan sıkıntılarla stoklarda azalma yaşanmaya başladı. Farklı ürünlere yönelimler var ancak buda yetersiz kaldı. Süper marketler ise buna önlem almak için ayçiçek yağı sataşlarında sınırlama getirdi. İngiltere’de perakende ticareti temsil eden örgüt British Retail Consortium, sınırlamaların geçici olduğunu belirterek, amacın “herkesin ürünlere ulaşabilmesi” olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6