İngiliz dilencinin yıllık kazancı 537 bin TL

İngiltere Wolverhampton'da 'profesyonel bir dilencinin' yılda 130 bin sterline (yaklaşık 537 bin TL) yakın para topladığı ortaya çıktı.

İngiliz dilencinin yıllık kazancı 537 bin TL
 Dilenci olarak bölge halkından para isteyen kişinin, ev sahibi olduğu halde kendisini 'evsiz' olarak tanıttığı belirtildi.

Wolverhampton'da yerel toplum konseyinin çevreden sorumlu yetkilisi Steve Evans, bu kişinin bölge halkından bir günde 500 sterlin (2.066 TL) son beş günde de 2.500 sterlin (10.326 TL) topladığını söyledi.

BAŞBAKAN'DAN 12 BİN STERLİN AZ KAZANIYOR

Yılda 130 bin sterline denk gelen bu meblağ, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın maaşından yalnızca 12 bin sterlin eksik. Gazeteye konuşan İşçi Partisi üyesi Evans, şehirdeki dilencilerin çoğunun evsiz olmadığını ve yalnızca alkol parası için dilendiklerini söyledi.

EVİ VAR AMA DİLENİYOR

Evans, günde 500 sterlin toplayan kişiyle ilgili "Evsiz olmadığını biliyorduk. Kayıtlı bir adresi var ve nispeten iyi bir evde yaşıyor. Yoğun saatlerde şehir merkezinde bütün gün öyle oturmaktan memnun görünüyor" dedi.

GERÇEKTEN İHTİYACI OLANLAR KORKUYOR

Gazetenin haberine göre aynı şehirde ismini vermek istemeyen bir dilenci de mağdur olmaktan korktuğunu söyledi: "İnsanların bu tip olaylar nedeniyle bana para vermemelerinden kaygılanıyorum. Aramızdan bazıları gerçekten evsiz ve paraya ihtiyaçları var. Alkol için değil, geceleri başımızı bir yere sokabilmek ve yemek alabilmek için. Bazılarının bizim adımızı kötüye çıkarmaları çok üzücü. Bazıları ise yalnızca dolandırıcı."

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6