banner198
banner180

Hollanda'da bir İsveçli terör şüphesiyle gözaltında

Hollanda'nın Rotterdam kentinde dört kişinin terör şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi. . Savcılık gözaltına alınan dördüncü kişinin ise 29 yaşında ve Stockholm'den havayoluyla Hollanda'ya gelen bir İsveç vatandaşı olduğunu kaydetti.

Hollanda'da bir İsveçli  terör şüphesiyle gözaltında
Rotterdam Savcılığı bugün yaptığı açıklamada terör şüphelilerinin pazar günü gözaltına alındığını ve yaşları 21 ile 30 arasında değişen üç kişinin Hollanda'da ikamet ettiklerini belirtti. Savcılık gözaltına alınan dördüncü kişinin ise 29 yaşında ve Stockholm'den havayoluyla Hollanda'ya gelen bir İsveç vatandaşı olduğunu kaydetti.
 Niederlande Flughafen Amsterdam verstärkte Sicherheitsmaßnahmen (picture-alliance/epa/E. Elzinga)
Amsterdam Havaalanı
Savcılık, yabancı istihbahrat kaynaklarının Hollandalı emniyet birimlerine söz konusu kişinin terör bağlantısının bulanabileceğine dair bilgi aktardığını vurguladı.
Gözaltıların ardından emniyet birimleri Vlaadringen'de iki, Delft ve Gouda kentlerinde de birer eve baskın düzenledi. Aramalar sırasında evlerde bulunan bilgisayar belleklerine el kondu.
Savcılık aramada silah ve patlayıcıya rastlanmadığını, ancak yetkililerin hiçbir terör riskini hafife almadığını açıkladı.
Hollanda NOS kanalıysa haberinde, terör şüphesiyle gözaltına kişilerin radikal İslamcı olduğunu aktardı.
dpa/MK/HS
© Deutsche Welle Türkçe
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6