Haydar Bayraktar: İsveç'te Kürtlerle, Türklerin kardeşliğini kimse bozamaz

İki hafta önce Fittja'da ki Anadolu Kürt Derneği'ne bombalı saldırıdan sonra, Dernek Başkanı Haydar Bayraktar, İsveç basınına konuştu. Bayraktar: Kürtlerle, ''Türklerin kardeşliğini kimse bozamaz'' dedi.

Haydar Bayraktar: İsveç'te Kürtlerle, Türklerin kardeşliğini kimse bozamaz
 İsveç’in başkenti Stockholm’un güneyindeki Fittja semtinde bir binanın zemin katında bulunan Anadolu Kürt Derneği iki hafta önce gece yarısı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonrası dernekte büyük maddi hasar meydana gelmişti.

Olaylar sonrası İsveç medyasına konuşan Anadolu Kürt Derneği Başkanı Haydar Bayraktar, olayı kendini bilmeyenler tarafından yapılan bir prorovoke saldırı olarak değerlendirdi. Saldırı sonrası ilk yardıma koşanlar arasında, yakında ki Türk Kültür Derneği'ne bağlı arkadaşların da bulunduğunu söyleyen Bayraktar, aynı saldırı Türk derneğine yapılmış olsaydı, biz de ilk yardıma koşanlar arasında olurduk'' dedi.

 Bayraktar, derneklerinin herkese açık olduğunu Türkler, Yunanlılar, Afrikalılar ve Yugoslavların da gelerek maç seyrettiğini hatırlatarak, Türklerle beraber birarada büyüdüklerini bir çok şeyi paylaştıklarını sözlerine ekledi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
aganin oglu
aganin oglu - 8 yıl Önce

kaedesim dogru söyler yakisiklimm..

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6