banner198

Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda kilometrelerce tır kuyruğu:

İhracat yüklerini Avrupa ülkelerine teslim etmek için yola çıkan tırlar Hamzabeylü Sınır Kapısı’nda 25 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.

Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda kilometrelerce tır kuyruğu:

Bulgaristan’ın Lesova Sınır Kapısı’nda alımların yavaş ve gümrük personelin yetersiz olması sebebiyle 25 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Taşıdıkları yükleri götürecekleri Avrupa ülkelerindeki adreslere ulaştırmak için sıra bekleyen yaklaşık bin tır, Hamzabeyli Sınır Kapısı önünde yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.


 
TÜRKİYE’NİN İHRACATINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Türkiye’nin ihracatının engellenmeye çalışıldığını ifade eden tır şoförü Mehmet Çiğin, “Dün akşam saat 22.00’da 23 kilometrelik tır kuyruğuna girdik. Artık yarın sabaha geçebiliriz herhalde. Biz sırada beklerken yatıyoruz ama mülteciler çok, getirenler çok. Adam dingilin üstüne biniyor çadırın üstten kesip içeri giriyor. Onlardan dolayı çok sıkıntımız var. Mümkün mertebe Türkiye’nin ihracatını engellemeye çalışıyorlar. Biz Türkiye’den Bulgaristan’a girdiğimizde kuyruk bitmiyor” dedi.

“25 KİLOMETRELİK SIRA BEKLİYORUZ”

25 kilometrelik bir sırada beklediklerini vurgulayan Onur Kostak ise “Araçlarımızda takograf sistemi olduğu için takografa uygun çalışıyoruz. 25 kilometrelik sırada bekliyoruz. 3 gün, 4 gün, 5 gün kadar uzadığı oluyor. Burada yol boyunca 24, 25 kilometre boyunca mülteci problemi yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BULGARİSTAN’DAN KAYNAKLANIYOR”

Sıranın sebebinin Bulgaristan tarafından kaynakladığını ifade eden Mehmet Kosta da, “Ülkenin ihracatı çok bu sebeple yoğunluk oluşuyor. Bulgaristan tarafı ağır çalışıyor bundan dolayı sıralar oluşuyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6