banner54

Gurbetçilerin İki Sorununa Çözüm Geliyor
 AK Parti hükümeti, Avrupalı Türklere iki konuda daha müjde verme hazırlığında. AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu SABAH’a yaptığı açıklamada, “Türkiye’de de boşanma davalarının daha kolay tanıması için bir çalışma yapıyoruz. Öneriyi Adalet Bakanlığı’na da sunduk.

Bu önerinin son şeklini alarak 2017 yılının başında yasalaşması hedefliyoruz. İnşallah 2017 yılının ortasına kadar bu sorunu çözüp boşanma kararlarının Türkiye’de daha rahat tanınması konusunda adım atmış olacağız” dedi. Konunun çok teknik ve karmaşık olduğunu söyleyen Yeneroğlu, “Tenfiz dediğimiz, boşanma ile gelen miras, velayet, mülkiyet gibi konuların düzenlenmesi ayrıca ele alınacak” diye konuştu.

Yeneroğlu, adı geçen önergede kendi tavsiyesinin boşanmanın tanınması konusunun aracısız ve hatta konsolosluk aracılığı ile çözülmesi olduğunun altını çizdi.Yurtdışında yaşarken Türkiye’den maaşını almak isteyenlerin Almanya’da yarı zamanlı ek işlerde çalışmasına izin vermeyi gündeme alabileceklerini ifade eden Yeneroğlu, “Böylece hem ek iş imkânı vermek hem maaşını almak mümkün olur” dedi. Borçlanarak emekli olma hakkının dünyada eşi benzeri olmadığının altını çizen Yeneroğlu, “Uygun bir çözüm arayışımız var. Akılımda olan 400-600 euro arası sosyal kesinti olmayan işlerde çalışmaya izin vermek olabilir” dedi.
banner8
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner6

banner7