banner198
banner180

‘Gurbetçiler destek için Türkiye’de tatil yapacak’

Deprem sonrası Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşların destek amacıyla tatil rotalarını Türkiye’ye çevirdiği belirtiliyor.

‘Gurbetçiler destek için Türkiye’de tatil yapacak’

ANTALYA’DA faaliyet gösteren Dreamway Travel Genel Müdürü Hakan Şenel, başta Almanya ve Belçika olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan gurbetçi vatandaşların özellikle deprem sonrası destek amacıyla yaz sezonundaki tatil rezervasyonlarını yoğun olarak Türkiye olarak seçtiklerini söyledi. Hakan Şenel yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında özellikle hem destek olmak için hem de yaraları sarmak için en fazla rezervasyonun geldiği bölge Almanya ve Belçika olarak görülüyor. Bu ülkeler dışında birçok Avrupa ülkesinde yaşayan gurbetçimiz tatil rotalarını ülkemize çevirmiş durumda. Bu arada son dönemde yabancı misafirlerin rezervasyonlarının bir kısmının özellikle de düğün organizasyonlarının Mısır ve Kıbrıs’a doğru kaymaya başladığını görüyoruz. Geçtiğimiz yıla kadar Hintlilerin birçoğu düğün için Türkiye’yi tercih ederken, yeni sezonda en çok tercih ettikleri düğün bölgesi Mısır olarak görülüyor. Rusya’dan ülkemize gelen talepler olağan seyrederken, Rusların talepleri arasında ağırlıklı olarak Kıbrıs da gözüküyor. Bu nedenle, deniz, kum, güneş üçlüsüne Kıbrıs’ta daha çok seçenek olduğu için, Kıbrıs’ın Ruslar tarafından daha çok ilgisini çekmeye başladığını görüyoruz” dedi. Dreamway Travel olarak turizme her zaman inandıklarını ve yatırımları hızlandırdıklarını belirten Şenel, “Ülkemiz özellikle son dönem zor bir süreçten geçiyor. Her şeye rağmen turizme güveniyoruz. 2023 için hedeflerimizi oldukça yüksek tutuyoruz. Hem Rent A Car kısmında hem transfer kısmında hem de yeni anlaşmalarla hedeflerimizi yükseltiyoruz. Özellikle Rent A Car ve transfer kısmında filomuzu yenileyerek son model araçlarımızla hizmet vermeye hazırız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2023, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Haber keşke söyle olsa idi değerli olurdu; gurbetçiler bu sene tatile gitmeyip tatil paralarını yollayacaklar. Zaten her sene gidiyorlar, deprem olsa ne olmasa ne. Vesselam

SIRADAKİ HABER

banner6