Gurbetçiler çiçeklerle karşılandı

Almanya’dan Kayseri’ye giden gurbetçiler, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) tarafından düzenlenen etkinlikte çiçeklerle karşılandı.

Gurbetçiler çiçeklerle karşılandı

ALMANYA’dan havalanan ve 151 kişiyi taşıyan Türk Hava Yolları’na ait uçak; Erkilet Havaalanı’nda KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Uçaktan inen vatandaşlara oda üyeleri çiçek hediye etti. Almanya’dan giden vatandaşlar ise etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek alandan ayrıldı. Oda Başkanı Şeyhi Odakır; “Almanya’dan bugün gelen 151 kişilik uçağımız Kayserimize indi. Gurbetçilerimiz hoş geldi Kayserimize. Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği olarak 15 yıldır bu karşılama yapılıyordu fakat pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamıyor. İlk karşılamayı yaptık. Esnaf ve sanatkarlar olarak çok mutluyuz. Tabi, şehir ekonomimize katkıda bulunuyorlar, geldiklerinde yatırım yapıyorlar. Esnaf ve sanatkarlarımızdan; yurt dışından gelen gurbetçilerimize daha duyarlı, güler yüzlü ve tatlı dilli olmalarını istiyorum” dedi.

Gurbetçiler çiçeklerle karşılandı

‘ORDA YABANCI BURADA ALMANCI’
Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan ise, kentteki esnaflardan Gurbetçi vatandaşlara daha sıcak davranmalarını isteyerek, “15 yıl yaptık ama bir süre ara verdik. Bir gurbetçimiz arabasının arkasına yazmış ‘Orada yabancı, burada Almancı. Biz nereliyiz?’ diye. Çok etkilendiğim için bunu başlattım. İyi de yaptık, çünkü gurbetten ve askerden gelen insan bir tanıdığı tarafından karşılanmak ister. Dolayısıyla biz onların hemşehrileriyiz. Bugün güllerle karşıladık. Gerçekten ticari oturuma çok faydalı oluyor. Biz onlardan çok memnunuz. Çok zorluk çektiler ama şuanda dil biliyorlar, doktor oldular, mühendis oldular. Ama hasret ayrı bir olay. Hoş geldiler” ifadelerini kullandı.

Gurbetçiler çiçeklerle karşılandı

‘ONLARI HER ZAMAN BEKLİYORUZ’
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk de gurbetçi vatandaşları Kayseri’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını kaydetti. Öztürk; “Esnaf ve Sanatkarlar Birliğimizle beraber bugün Kayserimize gelen ilk gurbetçi kafilemizi karşılamış bulunmaktayız. Hoş geldiler. Biz de Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde onları ağırlamaktan çok mutluyuz. Esnaflarımızla, belediyemizle her türlü hazırlıklar tamam. Biz onları özlüyoruz, onlar da şehirlerini özlüyor. İnşallah mutlu bir şekilde tatillerini geçirirler” diye konuştu. Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir de; “Bugün gurbetten gelen vatandaşlarımızı çiçeklerle karşıladık. İnşallah her yaz olduğu gibi bu yaz da esnafımıza, sanatkarımıza faydalı olurlar. Biz onları her zaman bekliyoruz. Burada Ahi Evran düsturuna yakışır bir şekilde esnaf olarak ağırlarsak mutluluk duyarız” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Örnek olsun diyer yerlerede..
Örnek olsun diyer yerlerede.. - 1 yıl Önce

Helal olsun Hemşehrilerime bin kere.. Türkiye de yaşayan bir çok kişi gurbetçiler hakkinda kötü yorum yapiyor sosyal medyada ve üzülmemek elde deyil. Ama sağolsun çok güzel söylemisler ki bizler ülkemizin neresine olursa olsun memleketimize dahi gittigimizde göturdugumuz paralari orada esnafa kazandirip geri dönuyoruz... Biz Gurbetçileri anlayanlardan Allah razı olsun...

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6