banner180

Gurbetçiler akın akın geliyor

Kurban Bayramı’nı ve yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler, 1.400 kilometrelik ‘sıla' yolculuğunda arabalı treni tercih etti. Gurbetçiler, 40 saat sonra Edirne Tren Garı'na ulaştı.

Gurbetçiler akın akın geliyor

Yaz tatilini ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen emekli gurbetçiler, akın akın geliyor…

Araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı talep etmeyen emekli gurbetçiler, arabalı treni tercih ediyor.

Araçlarını yükleyip, trene atlıyorlar

Avusturya'nın Villach şehrinde araçlarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkarıyor.

Villach şehrinden kalkan Optima Express Treni, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan'ın ardından Edirne Tren Garı'na ulaştı.

40 saat yolculuk

40 saate yakın süren 1.400 kilometrelik yolculuğun ardından gurbetçiler, Türkiye'ye giriş yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Bilet fiyatlarının kişi başı 164 eurodan başladığı trende, yolcuların seçtiği vagon sistemine ve aracın ölçülerine göre bilet fiyatlarında değişiklik olabiliyor.

Gurbetçiler akın akın geliyor #1

“Türkiye bizim her şeyimiz”

Yurt dışında Türkiye’nin özlemini çekerek yaşadıklarını söyleyen gurbetçi vatandaş Hanifi Karataş, “Türkiye bizim her şeyimiz.” açıklamasında bulundu.

Bir başka gurbetçi vatandaş Sebahattin Tokmak da, Türkiye’ye geldiği için mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Ay yıldızlı Türk bayrağımızı görünce çok heyecanlandım.” dedi.

Gurbetçiler akın akın geliyor #2

“Türkiye’den kopamayız”

İHA'ya konuşan gurbetçi Hasan Kaya, “Türkiye’ye her gelişimde kendimi çok mutlu hissediyorum. Yaşadığım hislerimi anlatmak çok zor. Türkiye’de kendimizi, mutlu, hür, iyi ve burunun bir parçası olarak hissediyoruz. Almanya’ya gitsek bile Türkiye’den kopamayız.” açıklamasında bulundu.

Gurbetçiler akın akın geliyor #3

Gurbetçiler akın akın geliyor #4

Gurbetçiler akın akın geliyor #5

Gurbetçiler akın akın geliyor #6

Gurbetçiler akın akın geliyor #7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6