banner198
banner180

Gurbetçi, aldığı evin kiraya verildiğini öğrenince suç duyurusunda bulundu

Almanya’da yaşayan bir gurbetçi kadın, Samsun’da satın aldığı ve içini eşya ile donattığı dairesinin kendisinden habersiz günlük kiraya verildiğini öğrenince avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Gurbetçi,  aldığı evin kiraya verildiğini öğrenince suç duyurusunda bulundu

OLAY, Samsun’un Atakum ilçesi Körfez Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Almanya’da ikâmet eden gurbetçi G.U. adlı kadın, Samsun’da bir emlakçıdan 2 adet daire satın aldı. Dairesinin birini kiraya veren G.U., diğerini ise eşyayla donatarak Almanya’ya geri döndü. Samsun’a gittiği zaman kalmak için hazırladığı evinde birilerinin kaldığını öğrenen G.U., yaptığı araştırmada evinin günlük kiraya verildiğini öğrendi. G.U, avukatı vasıtasıyla Samsun Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘HANEYE TECAVÜZ’ SUÇU OLMUŞTUR

Avukat Ayşe Deniz Oral, Samsun Adliyesi’ne giderek şikâyet dilekçesini savcılığa teslim etti. Oral, şunları söyledi: “Müvekkilimin kendisi yurt dışında ancak boş olması gereken adresine elektrik faturası da gelmiştir. Şu anda evde birilerinin yaşadığı ve elektrik ve suyu düzenli kullandıklarının dışında elimizde bilgi yoktur. Müvekkilimin şahsi eşyaları bulunan ev bakımından ‘haneye tecavüz suçu’ oluşmuştur. Müvekkilimin tahminine göre kendisinin Almanya’da yaşadığını bilen emlakçı tarafından günlük kiraya ya da normal şekilde kiraya verildiğinden şüpheleniyoruz. Evde birilerinin kaldığı da apartman sakinleri tarafından doğrulanmaktadır. Haneye tecavüz eden kişilerin tespiti ve emlakçının cezalandırılmasını istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2022, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6