banner180

Gurbetçi aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (NRV) eyaleti Heiligenhaus am Schopshofer caddesinde 27 Ocak günü sabah saatlerinde Türk aile, komşusu tarafından yaralanıp evi ateşe verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye yangını söndürdü. Polis fail olduğundan şüphelendiği 33 yaşındaki zanlıyı tutukladı.

Gurbetçi aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

ZANLININ pompalı tüfekle ateş açmasıyla yaralanan Mehmet Aktaş (30) ve eşi Aleyna Aktaş (25) ayrı hastanelere kaldırıldılar. Mehmet Aktaş böbreklerine isabet eden saçmalardan dolayı Essen kenti Uni Kliniği’nde ameliyata alındı. Ayağından yaralanan eşi Aleyna Aktaş da Helbert kentinde ameliyata alındı. Olayın çıkış sebebinin Trabzon Sürmene kökenli Türk aile ile uyuşturucu bağımlısı ve alkolik olduğu söylenen komşusunun aylar önce tartışmasından kaynaklandığı öğrenildi.

Almanya’da Türk aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

Almanya’da Türk aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

BALTAYLA KAPIYI KIRMIŞ
Yaralanan Mehmet Aktaş’ın aynı ismi taşıyan akrabası Mehmet Aktaş, yeğeninin komşusunun kullandığı maddelerden dolayı evine gelen kötü kokulardan rahatsız oldukları için defalarca tartıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Bizim gelin Aleyna işe gitmek için cuma sabahı 6 sularında sabah evden çıkmış komşusu havalı tüfekle ateş açmış. Aleyna yaralı olarak kendini eve atmış. Bunun üzerine hemen dışarı çıkan yeğenime de aynı şekilde ateş açmış. Saldırgan komşu bununla da yetinmemiş yanında getirdiği baltayla kapıyı kırıp evi ateşe vermiş. 7 aylık bebekleriyle yeğenim eşiyle birlikte balkona kaçmışlar. İtfaiye ve polis zamanında gelmese Allah korusun bir facia yaşanabilirdi. Ev kapısı camları kırık kullanılmaz halde. İtfaiye duman altında kalan eve hızlı bir şekilde müdahale etti. Kurtarma merdiveniyle yeğenim, eşi ve bebeğini balkondan aldılar. Evin çevresini ve evi polis kordona aldı. Eve hâlâ bizleri koymadılar. Adamı polis tutukladı. Bugün Allah korusun her şey olabilirdi. Ama işin doğrusu zanlıyı salıvermelerinden endişe ediyorum.”

Almanya’da Türk aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

BÜYÜKELÇİ ZİYARET ETTİ
Olayın ardından Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, yaralanan çifti ayrı ayrı hastanede ziyaret ettikten sonra saldırının gerçekleştiği mahalleye giderek çevre sakinleri ve Aktaş ailesinin evini de ziyaret etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ziyaret sırasında Büyükelçi aracılığıyla yaralı Mehmet Aktaş’ın babası Mustafa Aktaş ile telefonda görüştü ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyarete Düsseldorf ve Essen Başkonsolosları da katıldı. Büyükelçi, geldiğini duyan ve kendisiyle görüşmek isteyen mahalledeki diğer Türklerle bir araya geldi ve sohbet etti. Büyükelçi Şen, saldırganın tutuklandığını ve İslam ya da yabancı düşmanlığı gibi benzer suçların saldırının ardından rol oynayıp oynamadığının araştırıldığını kaydetti. Büyükelçi Şen, olayın aydınlatılmasından sonra saldırganın en ağır cezaya çarptırılmasını beklediklerini ve olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Almanya’da Türk aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

Almanya’da Türk aile komşusu tarafından vuruldu, evi ateşe verildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6