banner198

Göteborg mezarlığında geçici olarak tutulan ceset korku saçtı!

İsveç'in Göteborg şehrinde bulunan mezarlıkta ağır kokudan dolayı mezarlığı açıldığı ve taputtan sızan toksit ve ağır koku nedeni ile müdahale edildiği belirtildi.

Göteborg mezarlığında geçici olarak tutulan ceset korku saçtı!

Tabuttan sızak koku nedeniyle bir kişinin bulantı geçirdiği ve tıbbi destek aldığı velirtilirken, tabut ile ilgili teknik inceleme taşlatıldı.

Açılan tabutta Asyalı bir kişinin İsveç'te öldükten sonra memleketine gönderilmek üzere bir süre Göteborg mezarlığında bekletildiği daha sonra çıkararak memleketine göndermek istenince tabutta ağır bir koku olduğu ve bunun üzerine tabutun açıldığı belirtildi.

İsveç Polisi cesedin gitmesine izin vermedi!
Polislikten yapılan açıklamaya göre cesetin tabutta ağır bir koku salınımı olduğu ve bu şartlar altında ölünün memleketine götürülmesine izin veremeyeceğini açıklayarak, tabutta cesetin resmen zehir saçtığını, cesetin çürümeye başladığını ve bu cesetin bu şekilde götürülmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Sağlık ekiplerinin cesedin kokusunu önlemek için müdahalede bulunacağı ve cesetin sağlığı tehdit etmesinden dolayı bir şekilde yok edilmesi gerektiği ifade edildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6