Göteborg'da taksi şoförü vurularak öldürüldü

Pazar gününe doğru gece saatlerinde Göteborg'un Bergsjön semtinde bir otoparkta silahlı saldırı sonucu bir taksi şoförün vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Göteborg'da taksi şoförü vurularak öldürüldü

Polis, Pazar sabahı erken saatlerde 03:30 sularında birkaç kişiden ateş edildiğine dair ihbar aldı. Taksi şoförü olarak çalışan adam vardiyasını yeni bitirmiş ve arabayı park etmişti.

Cinayetle ilgili ön soruşturma başlatılırken, olay yeri teknik inceleme için kordon altına alındı. Şu anda, olaya dair herhangi bir tutuklama veya şüpheli yok.

Polis sözcüsü Peter Adlersson, olayla ilgili yaptığı açıklamada, olay yerinde olduklarını, hem olayın yaşandığı yerde eğitimli köpekle arama yaptıklarını hem de görgü tanıklarının beyanları için çevrede yaşayanlarla irtibat kurarak bilgi topladıklarını söyledi. 

Adlersson, olaya dair fazla tanık ifadesi olmadığını, bu nedenle küçük bir şey gören biri varsa polisle irtibat kurmasını talep ediyoruz dedi.

Özel bir çalışma başlatıldı

Öldürülen şoförün daha önce poliste her hangi bir kaydı bulunmuyor. Polis, olayı aydınlatmak için olası tüm ayrıntıları incelemek üzere özel bir çalışma grubu oluşturduğunu duyurdu.

Cinayetin işlendiği bölgede polis varlığının artırıldığı ve taksi şoförünün neden saldırının hedefi olduğuna dair olayın bir resmini çıkarmak istiyor.

"Özel bir çalışma olduğu için bunun üzerinde oldukça yoğun çalışıyoruz. Ayrıca yerel alanda kapsamlı güvenlik yöntemleriyle çalışıyoruz" ifadeleri kullanan Polis sözcüsü Stefan Gustafsson, cinayetin aydınlatılması için yapılacak çalışma sonucunda netleşbitilebilir yorumu yaptı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 1 ay Önce

İsveç tam bir suç ülkesi oldu.

Suna S
Suna S - 1 ay Önce

Bence artık her mahallleye bir kaç mobese kamerası takilmasi zamani geldi. Her köşe başinda birileri vuruluyor,ölüyor ama niye öldürüluyor,kimler vuruyor polis bunlari bilmiyor,ülke texas a döndü...ırkçılarda iktidara geldi,,30-40 sene önce avrupaya gelenler şansliymiş şimdi herşey kötüleşti,ekonomi kötü,işsizlik arttı,ev yok,sokaklarda çete savaşları....

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6