Göçmen gence, ''Pis Türk''diyen İsveçli öğretmen görevden atıldı

banner54

İsveç'te bir göçmen gence, ''Serseri pis Türk'e benziyorsun'' şeklinde hakaret eden İsveçli bir bayan öğrenci asistanı görevinden alındı.

Göçmen gence, ''Pis Türk''diyen İsveçli öğretmen görevden atıldı
 İsveç'te bir öğrenci asistanı ırkçı hakarette bulunduğu için görevinden uzaklaştırıldı. 

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Hesselby ilçesindeki bir okulda görev yapan İsveçli ögrenci asistanı, 27 yaşındaki göçmen bir gence "Serseri pis Türk'e benziyorsun" ifadelerini kullandı. 

İsveç basınına göre, olay hakarete uğrayan gencin evinin önünde oldu. Alış-verişten gelen göçmen kökenli  genç eşyaları indirmek için evinin önüne aracını park etmesi nedeniyle evin önünde bulunan İsveçli bayanın ırkçı sözlü saldırısına uğradı. Genç tarafından cep telefonu ile görüntülenen olayda, İsveçli bayan, ''İsveçli değilsin, serseri bir Türk'e benziyorsun, biz İsveçli gençleri buralarda istiyoruz, defol git ülkene. Zira, Göçmen Karşıtı Parti SD, sizi buralardan kovacak''şeklinde ırkçı sözlü saldırıda bulunduğu belirtildi. 

Sosyal medya facebook'a yüklenen görüntü kısa sürede 1,5 milyon kişi tarafından izlendi. Olayın İsveç medyasında da yer alması üzerine hakaret eden bayanın öğrenci asistanlığı görevine son verildiği bildirildi. Öte yandan, hakarete uğrayan göçmen gencinin Türk olmadığı belirtildi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6