banner180

Geçen hafta İsveç'te öldürüldü, bugün yaşıyor? Öldü mü, yaşıyor mu?

Kadirov'un peşinde olduğu Çeçen genç muhalifin yaşadığına dair İsveç basınına son dakika haberi düştü. Ancak haberin muğalaklığı kafaları karıştırdı.

Geçen hafta İsveç'te öldürüldü, bugün yaşıyor? Öldü mü, yaşıyor mu?

İsveç basınına düşen yeni haberde, geçen hafta Uluslararası medyada İsveç'te vurularak öldürüldüğü yazılan Tumsu Abdurakhmanov'un yaşadığı belirtildi.

Alman mahkemesi, ortadan kaybolan ve öldürüldüğü de söylenen Çeçen blog yazarı Tumsu Abdurakhmanov'un hayatta olduğunu söyledi.

Mahkeme sözcüsü Laurent Lafleur, Ekot'a yaptığı açıklamada, tanığın hayatta olduğuna dair bilgi aldığımızı doğrulayabilirim, dedi.

Blog yazarının, küçük erkek kardeşinin planlanan cinayetiyle ilgili bir davada ifade vermesi bekleniyor.

Uluslararası medyada Abdurakhmanov'un geçen hafta İsveç'te vurularak öldürüldüğünü manşetlere taşımıştı, ancak Alman mahkemesine göre durum böyle değil.

Säpo yeni veriler hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Olaya dair açıklama yapan Säpo'nun sözcüsü Adam Samara: "Alman makamlarından gelen bilgilere gelince, bu bizim yorum yapma fırsatımız olan bir şey değil, bu yüzden söyleyebileceğim tek şey, medyada dolaşan bilgilerin farkında olduğumuz, halihazırda konuya dair farklı bir şey söyleyecek durumumuz yok" ifadeleri kullandı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6