banner198

Gazeteci-yazar M. Arslan Mengüç yardım bekliyor

KKTC Dış Basın Birliği Başkanı ve Basın Konseyi Yürütme Kurulu üyesi, araştırmacı-gazeteci-yazar M. Arslan Mengüç (75), tedavi olmak için Stockholm'e giderken uçakta “epilepsi” krizi geçirdi.

Gazeteci-yazar M. Arslan Mengüç yardım bekliyor
 
İsveç'in Expressen gazetesinin haberine göre, önceden beyin kanaması geçiren gazeteci-yazar M. Arslan Mengüç, Stockholm’e giderken, uçakta “epilepsi” krizi geçirdi. Romanya’nın başkenti Bükreş’e acil iniş yaptı.

Gazete sağlık kontrolü için Bükreş'deki Eliya Hastanesi’ne sevk edilen Mengüç'e gerekli sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra İsveç'e sevk edildiği belirtildi.

 Ailesi mali sıkıntıdan dolayı Bükreş’ten Stockholm’e, doktor refakatinde özel ambulans uçağa ihtiyaç duyulduğunu ve acil bir şekilde sosyal medya da yardım kampanyası başlatıldığı bildirildi.

25 yıl İsveç'te yaşayan ve İsveç vatandaşlığı bulunan gazeteci-yazar M. Arslan Mengüç'ün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşadığı için emeklilik sigortasının sağlık giderlerini karşılamadığı belirtildi. Bükreş’te tedavi altında bulunan Mengüç'ün ambulans uçakla İsveç'e gelebilmesi için 200 bin İsveç kronuna ihtiyaç duyduğu ifade edildi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6