banner114

Gazeteci Tandoğan Uysal'a saldırı

İsveç'te yaşayan gazeteci Tandoğan Uysal, kardeşi tarafından miras yüzünden kesici bir aletle saldırıya uğradığı bildirildi.

İsveç'te yaşayan ve 20 yılı aşkın Hürriyet İsveç temsilciliği yapan deneyimli gazeteci Tandoğan Uysal, miras için kardeşi tarafından kesici bir aletle saldırıya uğradı. 

SHOW Habere konuşan Uysal, canı bildiği ve aynı evde büyüdüğü abisi tarafından miras yüzünden saldırıya uğradığını söyledi. Hakim ve bilirkişi önünde saldırıya uğrayan Uysal, ''Üç kuruşluk dünya ilerleyen yaşımızda ben teessüfle karşılıyorum'' dedi.

Bir sene önce İstanbulda  'satmayın' diye annesinin bıraktığı evi gasp etmeye çalışan abisi tarafından kesici bir aletle saldırıya uğrayan ve ayağından yaralanan Uysal, '7 yıldır annesinin kapısını açmayan insan evime kilidi kırarak mı, anahtar uydurarak mı girmiş. Girmiş bir şekilde. 3 hafta sonra bilir kişi ve hakim huzurunda eve geldiğimizde bir baktık abim evde. Annemle benim kıymetli eşyalarımızın olduğu kilitli bir dolap vardı.  Dolapta annem ve benim eşyalarım olmadığını fark ettik. O anda abim tarafından kesici aletle saldırısına uğradım'' ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6