EXPRESSEN Gazetesi: Tuğçe’nin katili tutuklandı

İsveç’in Expressen gazetesi TUĞÇE’ye yumruk atarak yere düşüp başını çarpmasına neden olan ve gözaltında bulunan Sırp asıllı Sanel’in(18) cinayet suçundan tutuklandığını belirtti.

EXPRESSEN Gazetesi: Tuğçe’nin katili tutuklandı
 ALMANYA’nın Offenbach kentinde, 15 Kasım’da tacize uğrayan iki Alman kıza yardım ettiği için Sırp tacizcilerin saldırısı sonucu komaya giren ve beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Albayrak (22), doğum gününde yaşam destek ünitesinden çıkarıldı. Expressen gazetesinin haberine göre tek kişilik hücrede Tuğçe’nin ölümüne neden olduğu şüphesiyle gözaltında bulunan Sırp asıllı Sandel’in cinayetten tutuklandığı ifade edildi.
DOĞUM GÜNÜ BÖYLE KUTLANDI

Bu arada, İnternette, ‘change.org’ adlı sitede başlatılan imza kampanyasına kısa sürede binlerce kişi katıldı. İmza verenler, Tuğçe’ye neden bu onurun verilmesini istediklerini ve duygularını yazdılar. Facebook’ta örgütlenen kalabalık bir grup ise “Tuğçe medeni cesaret gösterdi, biz de ona saygımızı gösterelim” diyerek hastane önünde doğum gününde uyarı nöbeti tuttu. Özel bir pasta yaptıran grubun nöbetinden önce, Facebook’tan mesaj yağdı. Tuğçe seni unutmayacağız, sen bir kahramansın gibi mesajların yanı sıra şiirler de yazıldı. Yazılan Almanca bir şiirde ise şu sözler söylendi: “Sessiz kahraman/ sen, cesaretli genç kadın/ sen, güzel ve akıllı kadın/ seninle gururlandım/ hayatımın sonuna kadar da/ bu böyle kalacak.”
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6