Eskilstuna'da annesini öldüren kişinin cezası belli oldu

Annesini öldürmekle suçlanan 21 yaşındaki sanık hakkındaki karar açıklandı. Katil zanlısı cinayeti itiraf etti ve Eskilstuna bölge mahkemesi tarafından 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eskilstuna'da annesini öldüren kişinin cezası belli oldu

Karar, 21 yaşındaki kişinin taciz ve suç geçmişi olduğunu ve daha önce hırsızlık ve yaralama suçlarından hapis yattığını gösteriyor.

Bölge mahkemesinde görülen davada, katil zanlısının kardeşi, olaydan önce kardeşi ile annesinin arasında anlaşmazlıklar olduğunu ve tartıştıklarını söyledi.

Karara göre 21 yaşındaki katil zanlısı annesini öldürme kararı almıştı. 27 Nisan günü mutfak bıçağını aldı ve anne ile evde yalnız kalınca kadına saldırdı. Dosya içeriğine göre, katil oğul anneyi boğazından, yüzünden ve boynundan bıçakladı.

21 yaşındaki zanlı cinayetten sonra kaçtı ve yakındaki bir ormanlık alanda kıyafetlerini yaktı. O gün daha sonra polis tarafından yakalandı ve o zamandan beri tutuklu bulunuyor.

Cinayet diğer kardeşin eve gelmesiyle ortaya çıktı.

Fail, adli psikiyatrik soruşturmaya tabi tutulmuştur ancak cinayet veya soruşturma sırasında ciddi bir akıl hastalığından muzdarip olduğuna karar verilmemiştir.

Bölge mahkemesi annesini hunharca öldüren şahsa 16 yıl hapis cezası verdi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2022, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6