banner198

Esed'den, Türkiye, İsveç, Katar ve Suudi Arabistan'a suçlama

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, İsveç'in Exprssen gazetesine konuştu. Türkiye'den sonra en fazla Suriyeli sığınmacı kabul eden İsveç'i, teröristlere kuçak açmakla suçlayan Esed, 2011 yılından beri ilk kez İsveç medyasına demeç verdi.

Esed'den, Türkiye, İsveç, Katar ve Suudi Arabistan'a suçlama

Esad İsveçli  gazetecilerle yaptığı söyleşide, Suriye’deki kimyasal silahların varlığını inkar etti, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ı muhalifleri silahlandırmakla suçladı. Bölgede akan kanın sorumlusu olarak Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ı sorumlu tutan Esed, bu üç ülkenin düşmanı olduğunu belirtti.

Esed'la yaptığı mülakattan ilk  bölümü yayımlayan Expressen gazetesi, Esed'ın şu sözlerini aktardı: İsveç, Suriye'den kaçan teröristlere kapısını açmakla büyük hata yapıyor. Yakında  IŞİD gibi terör örgütleri, İskandinavya kalbinden vurarak terör eylemlerini Avrupa'da genişletecek''dedi.

 Mülakatın devamında Esed, Lübnan'daki Hizbullah hareketiyle işbirliği yaptıklarını ve teröre karşı ortak hareket ettiklerini belirtti.

 Esed "Suriye ordusu teröristlere karşı büyük zaferler kazandı ve ülkenin bir çok yerinde kontrolü ele geçirdi. "Hizbullah savaşçıları Lübnan-Suriye sınırında, Suriye ordusunun emrinde teröristler yok olana kadar beraber savaşacaklar'' dedi.


Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6