banner198

En etkili 100 İsveçlinin arasına giren bir Türk!

İsveç Focus dergisi, 2014 yılı, spordan siyasete, iş adamından, bilime kadar İsveç'in en etkili 100 kişisini seçti. En etkili 100 İsveçli arasında Türk kökenli bir siyasetçi Mehmet Kaplan'da yer aldı.

En etkili 100 İsveçlinin arasına giren bir Türk!
Dergi tarafından siyaset alanında en etkili İsveçliler arasında gösterilen Mehmet Kaplan'ın 8 yıllık kısa siyaset yaşamında, milletvekilliği, grup başkan vekilliğinden sonra, Şehir ve İskan Bakanlığına kadar yükseldiği ve  2015'in Kaplan için önemli bir yıl olacağı ifade edildi. 
Yeşiller ve Çevre Partisi'nin Mehmet Kaplan'ın arkasında sağlam durduğu belirtilirken, İsveç'te ki Müslüman Sivil Toplum Örgütlerininde Kaplan'ın arkasında sağlam durduğu kaydedildi.
Dergi, İsveç'in en etkili kişisinin Sosyal Demokrat Parti Lideri ve Başbakan Stefan Löfven'i seçerken yine aynı partiden Ekonomi Bakanı Magdalena Andersson ikinci sırada yer aldı. Sol Parti Lideri Jonas Sjöstedt, 3. sırada, faizleri sıfırlayan Merkez Bankası Başkanı Stefan Ingves'da 4. sırada yer aldı. Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan ise bir çok sporcu, siyasetçi ve akademisyenini geride bırakarak 49. sırada yer aldı.

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2015, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6