banner180

Edirne ekonomisine "gurbetçi" dopingi

Kurban Bayramı tatili ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için gelen ve tatilin ardından yaşadıkları ülkelere dönmek için yola çıkan gurbetçiler, Edirne'de yaptıkları alışverişle şehir ekonomisini hareketlendirdi.

Edirne ekonomisine "gurbetçi" dopingi

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda giren gurbetçiler, memleketlerine gitmeden önce Edirne'de mola verip, alışveriş yapıyor.
İznini tamamlayıp hayatlarını sürdürdükleri ülkelere gitmek için dönüş yoluna geçen gurbetçiler de Edirne'de alışveriş yapıp, Türkiye'ye veda ediyor.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt,  gurbetçilerin yaptıkları alışverişle Edirne esnafına büyük katkı sağladığını söyledi.
Gurbetçilerin yeme içme dışında uzun yoldan geldikleri için konaklama ihtiyaçlarını da Edirne'de karşıladığını ifade eden Zıpkınkurt, önceden direkt otoban üzerinden memleketine giden gurbetçilerin şimdi şehre gelerek alışveriş yaptıklarını belirtti.
Zıpkınkurt, "Son iki yılda Kapıkule'den yurda giriş yapan gurbetçi sayısı arttı. Gurbetçileri en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Esnafa dil kursları verildi, broşürler bastırıldı. Misafirlerimize de şehrimizi tanıtıcı broşürler veriyoruz. İyi geri dönüşler alıyoruz. Hem gurbetçilerimiz hem esnafımız mutlu." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6