Düşen uçakta bulunan 3 İsveçli hayatını kaybetti

banner54

Etiyopya Hava Yolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı 149 yolcu ve 8 mürettebatıyla düştü. Düşen uçakta bulunan 3 İsveç vatandaşı da hayatını kaybetti.

Düşen uçakta bulunan 3 İsveçli hayatını kaybetti

Etiyopya'dan Kenya'ya uçan Ethiopian Airlines'a (Etiyopya Hava Yolları) ait 149 yolcu ve 8 mürettebatı taşıyan uçak düştü.

İsveç devlet radyosu SR'nin Afrika muhabiri Samuel Larsson, Twitter hesabından uçakta bulunan 3 İsveç vatandaşınında öldüğünü duyurdu. 

Adis Ababa'dan havalanan yolcu uçağı, Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gidiyordu. Uçağın kalkıştan 6 dakika sonra düştüğü belirtiliyor.

Uçağın düştüğü haberi hava yolu şirketinin sözcüsü tarafından doğrulandı. Etiyopya Başbakanlığı'nın resmi Twitter hesabı da yolcu uçağının düştüğünü doğruladı. 

Açıklamada taziye mesajına da yer verildi. Ancak kaza sonrası kurtulan olup olmadığına dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

KURTULAN YOK

Etiyopya Devlet Televizyonu 149 yolcu ve 8 mürettebattan kurtulan olmadığını duyurdu.


EBC: 33 MİLLİYETTEN YOLCU TAŞIYORDU

Devlete ait yayın kuruluşu EBC, uçakta 157 kişiden kurtulan olmadığını ve 33 milliyetten yolcu bulunduğunu duyurdu. Havayollarının sözcüsü de kurbanlar arasında 32 Kenya ve 17 Etiyopya vatandaşının bulunduğunu söyledi.

2010'DAKİ KAZADA 90 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

2010 yılında yine Etiyopya Havayollarına ait bir Boeing 737 tipi uçak Lübnan'dan Addis Ababa'ya giderken Akdeniz'e düşmüştü.

Uçaktaki 82'si yolcu 8'i mürettebat 90 kişi hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6