banner198

Dünya Cemal Kaşıkçı'nın nerede olduğunu soruyor!

İsveç devlete televizyonu SVT'nin haberine göre, Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Cemal Kaşıkçı soruşturması kapsamında konsoloslukta arama yapılacağını bildirdi.

Dünya Cemal Kaşıkçı'nın nerede olduğunu soruyor!

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Suudi Arabistan ve ABD vatandaşı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, evlilik işlemleri için girdiği 2 Ekim'de girdiği İstanbul Başkonsolosluğu'ndan bir daha çıkmaması ve öldürüldüğüne dair iddialar dünyanın gözünü Riyad'a çevirdi. Türkiye ve tüm dünya Suudi yetkililerden net bir açıklama bekliyor. Türk polisi ve istihbaratı konuyu aydınlatmaya yönelik olarak, Kaşıkçı'nın öldürülüp parçalanarak konsolosluktan çıkarılmış olma ihtimaline karşı binaya giriş çıkış yapan şüpheli 13 Suudi ve 26 aracı, kentteki 8 bin güvenlik kamerasında incelemeye aldı.

TÜRKİYE'YE KARŞI OPERASYON

Medyada yer alan haberilere göre, olayda çok sayıda soru işareti olduğunu ve bunların hem Suudiler hem de ABD'li yetkililerce cevaplanması gerektiğini kaydedildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6