banner114

Diyarbakırlı ailenin sesini İsveç'teki Türk kadınları duydu

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Kumlutaş köyünde yaşayan Mihraç Bebeğin sesini İsveç'te yeni kurulan İsveç Türk Kadınlar Derneği duydu.

Diyarbakırlı ailenin sesini İsveç'teki Türk kadınları duydu

İsveç'te yeni kurulan İsveç Türk Kadınlar Derneği'nin ilk icraatı Diyarbakır'ın  Sur ilçesi Kumlutaş köyünde yaşayan ve yardıma muhtaç Mihraç bebek ve ailesine el uzatmak oldu.

Derneği 6 bayan arkadaşı ile birlikte yeni kurduklarını söyleyen İsveç Türk Kadınlar Derneği Başkanı Büşra Göker, ilk icraat olarak Diyarbakır'da yaşayan bir aile için yardım kampanyası düzenleyerek, aileye karınca- kararınca bir yardım yaptıklarını söyledi.

Aile, İsveç'ten gelen bu yardıma çok sevindiklerini kaydederken,  yardım yapan derneğe teşekkürlerini belirten bir mektup yayımladı.

Mektupta şu ifadeler yer aldı:

''Mihraç bebek ve Altuntaş ailesinin içerisinde bulunduğu maddi imkansızlıktan dolayı yardımda bulunan STK, derneğine ona destek olan tüm gönüllülerine canı gönülden teşekkür ederiz. Mevcut durumu göz önünde bulundurarak Altuntaş ailesinin 2 aylık gıda ve temizlik malzemesi olan ihtiyaçları karşılanmıştır. Sağolun, varolun , hoşçakalın!''

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali kaya
Ali kaya - 2 yıl Önce

Sagolun varolun.

SIRADAKİ HABER

banner6