banner198

Dışişleri Bakanı Kuleba, İsveç'te "Kırım Platformu: İlerlemek" etkinliği düzenleyecek

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, 2-3 Aralık 2021 tarihlerinde Stockholm’deki AGİT Bakanlar Konseyi toplantısına katılacak. İsveç’te gerçekleşecek “Kırım Platformu: İlerlemek” konulu etkinliğinde Büyükelçilerle ve diplomasi başkanlarıyla görüşme gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanı Kuleba, İsveç'te "Kırım Platformu: İlerlemek" etkinliği düzenleyecek


Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, 2-3 Aralık 2021 tarihlerinde Stockholm’deki AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) Bakanlar Konseyi toplantısı kapsamında, işgal altındaki Kırım ve “Kırım Platformu” üzerine ayrı bir etkinlik gerçekleştirecek.

Dmıtro Kuleba 25 Kasım’da QHA’ya yaptığı açıklamada, “Stockholm’de, Rus işgali altında Kırım’daki durum ve Kırım Platformu kapsamında atılacak adımlar ele alınacak. ‘Kırım Platformu: İlerlemek’ başlıklı ayrı bir etkinlik kapsamında ise Büyükelçiler ve diplomasi başkanlarıyla birlikte düzenleyeceğim. Kırım Platformu’nu aktif ve kalıcı bir formata dönüştürmeyi planlıyoruz” dedi.

Ayrıca Dışişleri Bakanı, 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde Riga’da NATO üyesi ülkelerin Dışişleri Bakanlarının Karadeniz bölgesinin güvenliğini görüşeceği bir toplantıya da katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6