banner198
banner180

Danimarka'da ABD Büyükelçiliği önünde bir kişi kendini yakma girişiminde bulundu

Danimarka'da ABD Büyükelçiliği önünde bir kişi kendini ateşe verdi. Güvenlik güçleri eylemi gerçekleştiren kişinin 18 yaşındaki bir Danimarka vatandaşı olduğunu açıkladı.

Danimarka'da ABD Büyükelçiliği önünde bir kişi kendini yakma girişiminde bulundu

Polis güçlerin müdahalesi sonucu alevler içinde kalan kişinin kısa sürede söndürülerek hastaneye kaldırıldığı da bildirildi. Gencin kendini neden yakma girişiminde bulunduğunun araştırıldığını bildiren güvenlik güçleri, hayati tehlikesi bulunmayan kişinin bilincinin de yerinde olduğunu söyledi. 

Geçen sene mayıs ayında Danimarkalı ırkçı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, 21 Ocak'ta Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmış, ardından da Danimarka'da bir caminin karşısında polis koruması altında aynı eylemi gerçekleştirmişti.

Paludan'ın eylemi büyük tepki çekmişti. İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülkede son dönemdeki Türkiye ve İslam karşıtı eylemleri düzenleyenleri NATO'ya üye olmak isteyen ülkesine zarar vermek isteyen yabancı güçlere hizmet eden “kullanışlı aptallar” olarak nitelemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6