banner180

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, yarınki Brüksel ziyaretini değerlendirdi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç’in terör örgütü PKK ülkede gösteri yapmaya devam ettikçe NATO üyeliği sürecinin yürümeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, yarınki Brüksel ziyaretini değerlendirdi


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kalın, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliklerine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

“Brüksel’i ziyaret edeceğiz”
Sözcü Kalın,  İsveç’te terör örgütü PKK üyelerinin gösterisi sürdükçe NATO üyeliği konusunda sürecin ilerleyemeyeceğini söyledi.

İbrahim Kalın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

”Cumhurbaşkanımız NATO Genel Sekreteriyle görüşme gerçekleştirdi. Biz de bu müzakere çerçevesinde yarın Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Sedat Önal ile birlikte Brüksel’i ziyaret edeceğiz.

İsveç ve Finlandiyalı mevkidaşlarımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz. Özellikle Stockholm’de geçtiğimiz günlerde tekrar ortaya çıkan görüntüler var bildiğiniz gibi.

Aslında bu görüntüler de PKK terör örgütünün bu ülkede ne kadar konuşlandırıldığını ve ne kadar şımartıldığının en çarpıcı örneklerinden birini teşkil ediyor.

“PKK gösterisi sürdükçe süreç ilerlemez”
Hala bu görüntülere bu meydan okumalara rağmen İsveç hükümeti bunları sonlandırmak tamamen ortadan kaldırmak için adım atmayacaksa o zaman bu müzakerelerin tabi ki ilerleme imkan ve ihtimali yok.

Kendileri bu yönde bir iyi niyetlerinin olduğunu adım atacağını ifade ediyorlar biz bu adımların neler oldğunu somut olarak görmek istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6