banner114

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan, eski İsveç Başbakanı Bildt'e Ayasofya yanıtı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ayasofya'nın ibadete açılması kararına ilişkin, eski İsveç Başbakanı Bildt'e verdiği yanıtta, "Avrupa'nın Türkiye hakkındaki görüşlerinin çoğu, zaten geçmişteki ön yargılara ve yanlış endişelere dayanmaktadır" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya'ya ilişkin Twitter paylaşımına eski İsveç Başbakanı Carl Bildt'in yaptığı yoruma yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan, eski İsveç Başbakanı Bildt'e Ayasofya yanıtı


Kalın, Bildt'e verdiği yanıtta, "Avrupa'nın Türkiye hakkındaki mevcut görüşlerinin çoğu, zaten geçmişteki ön yargılara ve yanlış endişelere dayanmaktadır. Eşitlik, karşılıklı saygı ve ortak çıkar ilişkisini sürdürmek hepimize hizmet edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Eski İsveçli Başbakan Bildt, Sözcü Kalın'ın Ayasofya'ya ilişkin Twitter paylaşımına "Bu hareketin (Ayasofya'nın ibadete açılması kararı), Avrupa Birliği'ndeki (AB) Türkiye ile ilişkilerle ilgili görüşü daha da değiştireceğinden şüphe yok. Sanırım bu hareketin sebebi, ülkenin yönüne bir sinyal göndermektir. Ve bunun kaydedileceğinden şüpheleniyorum." yorumunda bulunmuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6