Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Finlandiya ve İsveç açıklaması: NATO'ya girmelerine 'evet' demeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile ortak açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in NATO adımına ilişkin, "Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair mesajları var. Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" dedi. İsveç'in Türkiye'yi ikna ziyaretine ilişkin ise "İknaya mı gelecekler? Kusura bakmasınlar, yorulmasınlar" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Finlandiya ve İsveç açıklaması: NATO'ya girmelerine 'evet' demeyiz

Başkan Erdoğan yaptığı konuşmasında, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurularıyla ilgili net mesajlar verdi. Başkan Erdoğan, "Her iki ülkenin de terör örgütlerine karşı açık, net bir tavrı söz konusu değil" dedi.

"YORULMASINLAR"

Başkan Erdoğan İsveç ve Finlandiya Dışişleri Bakanları'nın Türkiye'ye ziyaretlerini değerlendirdi. Başkan Erdoğan, "Pazartesi geleceklermiş, bizi ikna etmeye mi gelecekler? Kusura bakmasınlar yorulmasınlar. Türkiye'ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmelerine biz evet demeyiz. NATO o zaman güvenlik örgütü olmaktan çıkar teröristlerin yoğunlaştığı bir yer haline gelir. Sokulduğumuz yerden bir daha sokulamayız" ifadelerini kullandı.

"EVET DEMEYİZ"

Başkan Erdoğan ortak basın toplantısında, "Her şeyden önce Türkiye'ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmelerine biz 'evet' demeyiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6