CHP İsveç Birliği'nden ırkçı saldırıya uğrayan mescide ziyaret

CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner ve İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Sönmez, önceki gün ırkçı saldırıya uğrayan Bredeng Derneğine bağlı mescide geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

CHP İsveç Birliği'nden ırkçı saldırıya uğrayan mescide ziyaret
Bredeng semtinde  bulunan mescide öğle saatlerinde gelen CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner, İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Sönmez, CHP İsveç Birliği Yönetim Kurulu Üyleri  İhsan Saygın ve  Bekir Demirörs'ü kapıda Setra Türk İslam Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tural karşıladı. 
 
Irkçı saldırıya maruz kalan mescitte yapılan  görüşmede ırkçılığa  karşı dayanışma mesajları verildi. Heyet geçmiş olsun dileklerinin ardından bir daha böyle saldırının gerçekleşmemesi gerektiği yönünde açıklamada bulunurken, kışkırtmalara gelinmemesi yönünde sağduyu çağrısı yaptı.

Setra Türk İslam Kültür Derneği Başkanı Orhan Karan'da, işi olduğu için mescitte bulunamadığını ve geçmiş olsun dileklerini ileten heyete ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6