banner180

CAMİYE DOMUZLU SALDIRI

Avusturya’nın Steiermark eyaletinin başkenti Graz’da yapımı devam eden minareli camiye iki tane domuz başı bırakıldı.

CAMİYE DOMUZLU SALDIRI
 Graz İslam Kültür Merkezi basın sözcüsü Aldin Bektas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece kimliği belirsiz 3 kişinin, inşaatı devam eden minareli camiye girdiğini ve iki tane kesilmiş domuz kafası bıraktığını söyledi.

Şahısların görülmesi üzerine hemen polise haber verdiklerini ifade eden Bektas, domuz kafalarının minarenin etrafındaki çitlere asıldığını ve 1 şüphelinin polis tarafından yakalandığını aktardı.

Avusturya toplumu ve makamlarıyla çok iyi ilişkilerinin bulunduğunu belirten Bektas, “Sadece aşırı sağcılar buraya cami ve minare yapılmasına karşıydı. Bu nedenle domuz kafası ile yapılan saldırı nedeniyle şok olduk.” dedi.

Saldırıyı kınadıklarını dile getiren Bektas, “Siyasi sorumluların, aşırıcı ve ırkçı saldırganların hesaba çekilmesi ve hak ettikleri cezaları almaları için harekete geçmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Polis, gözaltına alının şahıs hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Yaklaşık 12 bin metrekare üzerine inşa edilen Graz İslam Kültür Merkezi Camisi, 22 metre yüksekliğindeki minaresiyle Avusturya’nın 3. minareli camisi olacak. Avusturya’da Viyana ve Innsbruck’ta birer tane minareli cami bulunuyor.
SABAH

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6